Ενημερωτική εκδήλωση για την πρόληψη του καρκίνου του τραχήλου στον Δήμο Τανάγρας
![](https://anti-cancer.gr/images/news/Tanagra_1.jpg)
Τη Δευτέρα 25 Ιουλίου 2011 πραγματοποιήθηκε στο Γυμνάσιο/Λύκειο Σχηματαρίου επιστημονική εκδήλωση ενημέρωσης για την πρόληψη του καρκίνου του τραχήλου της μήτρας, στο πλαίσιο του εθνικού προγράμματος προσυμπτωματικού ελέγχου.
Την εκδήλωση άνοιξε ο Δήμαρχος Τανάγρας, Ευάγγελος Γεωργίου, και στη συνέχεια μίλησαν ο Διοικητής της 5ης Υγειονομικής Περιφέρειας, κ. Πέτρος Τομάρας, η Αναπληρώτρια Διευθύντρια του Κέντρου Υγείας Σχηματαρίου, κ. Ελένη Τζάμου, ο κ. Φώτης Σερέτης, Υποδιευθυντής Κλινικής Φροντίδας στην Πολυκλινική του Ολυμπιακού Χωριού και ο Υποδιοικητής της 1ης Υ.Πε. και υπεύθυνος για το Εθνικό Σχέδιο Δράσης για τον καρκίνο, κ. Αριστομένης Συγγελάκης. Τέλος, στο κοινό απευθύνθηκε ο επίκουρος καθηγητής Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών και Διευθυντής Εργαστηρίου Διαγνωστικής Κυτταρολογίας του Νοσοκομείου «Αττικόν», κ. Πέτρος Καρακίτσος.
![](https://anti-cancer.gr/images/news/Tanagra_2.jpg)
Για τους σκοπούς τους προγράμματος, θα αποσταλεί από τον Δήμο προσωπική επιστολή στις γυναίκες 25-65 ετών που θα τις καλεί να επικοινωνήσουν με το Κέντρο Υγείας Σχηματαρίου και να κλείσουν ραντεβού για το δωρεάν τεστ Παπανικολάου.
Δεκέμβριος 2011
Κυρ | Δευ | Τρι | Τετ | Πεμ | Παρ | Σαβ |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7
| 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
«« | « | » | »» |
![](https://anti-cancer.gr/images/test.png)
![](https://anti-cancer.gr/images/martiries_banner_small.png)
![](https://anti-cancer.gr/images/banner_efimerida_03.png)
![paptesthellas](https://anti-cancer.gr/images/banner_prosimptomatikos.jpg)