Νέα | 22/08/2012
Συνέχεια του Αγώνα με την 2η Ιστιοδρομία
![](https://anti-cancer.gr/images/news/Regatta_Oinousses-30.8.2012.jpg)
Μετά από μία ημέρα ξεκούρασης για τα πληρώματα που συμμετέχουν στην Aegean Regatta, ξεκίνησε η 2η ιστιοδρομία από τις Οινούσσες προς τη Βολισσό της Χίου. Οι άνεμοι ήταν αισθητά εξασθενημένοι κάτι που βοήθησε αρκετά τα πληρώματα των σκαφών που ήταν σχετικά πιο άπειρα. Το BLUE SEAL-ΚΕΕΛΠΝΟ κατέλαβε την 9η θέση στην γενική κατάταξη τερματίζοντας μετά από περίπου 9 ώρες. Αύριο είναι προγραμματισμένες οι 2 inshore ιστιοδρομίες, που ακυρώθηκαν στις Οινούσσες. Η εκκίνηση πραγματοποιείται στην θαλάσσια περιοχή μπροστά στην όμορφη πόλη της Βολισσού, της οποίας η αμφιθεατρική θέση θα προσφέρει ιδανικό θέαμα στους παρευρισκόμενους.
Ημερολόγιο
![](https://anti-cancer.gr/images/test.png)
![](https://anti-cancer.gr/images/martiries_banner_small.png)
![](https://anti-cancer.gr/images/banner_efimerida_03.png)
![paptesthellas](https://anti-cancer.gr/images/banner_prosimptomatikos.jpg)